Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Provozovatel internetového portálu: www.nddily.cz

Název společnosti: ND Plus s r.o.
Ulice a číslo popisné: Jasmínová 2905/37
Město a PSČ: Praha 10 - Záběhlice, 106 00
Stát: ČR
IČ: 29017297
DIČ: CZ29017297

Odpovědná osoba a kontakt

Libor Hlava

Jasmínová 2905/37, 106 00 Praha 10

mobil: 732 649 292

Pracovní doba

PO – PÁ         10,00 – 16,00 (po dohodě)

 

Základní ustanovení

Tyto VOP upravují vztahy mezi smluvními stranami kupní smlouvy, kdy na jedné straně je provozovatel internetového portálu www.nddily.cz, ND Plus s r.o., IČ: 29017297, DIČ: CZ29017297, se sídlem Jasmínová 2905/37, Záběhlice, 106 00 Praha 10, spisová značka: C 160223 vedená u Městského soudu v Praze jako prodávající (dále jen „NDdíly“) a na straně druhé je kupující (dále jen „Kupující“).
  
Kupujícím je spotřebitel nebo podnikatel.
 
Spotřebitelem je každý člověk, který mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo mimo rámec samostatného výkonu svého povolání uzavírá smlouvu s prodávajícím nebo s ní jinak jedná.

Podnikatelem je ten, kdo samostatně vykonává na vlastní účet a odpovědnost výdělečnou činnost živnostenským nebo obdobným způsobem se záměrem činit tak soustavně za účelem dosažení zisku. Za podnikatele je považován mj. pro účely ochrany spotřebitele také každá osoba, která uzavírá smlouvy související s vlastní obchodní, výrobní nebo obdobnou činností či při samostatném výkonu svého povolání, popřípadě osoba, která jedná jménem nebo na účet podnikatele.

 

1) O registraci

„Prohlašujeme, že data slouží pouze pro účely identifikace při nákupu ve firmě www.nddily.cz a nebudou poskytnuty třetím osobám ani jinak zneužity. Potvrzením registrace souhlasím se zasíláním nabídkových e-mailů z internetového obchodu firmy www.nddily.cz, v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb. O některých službách informační společnosti."

Nabídkové e-maily budou zasílány maximálně dvakrát do měsíce a velikost jednotlivých e-mailových zpráv nepřekročí 50kB. Službu zasílání novinek e-mailem můžete kdykoliv zrušit na e-mailové adrese: info@nddily.cz, nebo na uvedené pevné adrese.

Objednávky lze uskutečnit i bez registrace.

2) Přijetí a vyřízení objednávky, kupní smlouva

Objednávka kupujícího je návrhem kupní smlouvy a samotná kupní smlouva je uzavřena momentem doručení závazného souhlasu kupujícího i prodávajícího s tímto návrhem (závazným potvrzením objednávky ze strany prodávajícího). Od tohoto momentu mezi kupujícím a prodávajícím vznikají vzájemná práva a povinnosti.

Uzavřením kupní smlouvy kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami, včetně reklamačních podmínek, a že s nimi souhlasí. Na tyto obchodní podmínky a reklamační řád je kupující dostatečným způsobem před vlastním uskutečněním objednávky upozorněn a má možnost se s nimi seznámit.

Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část před uzavřením kupní smlouvy v těchto případech: zboží se již nevyrábí nebo nedodává nebo se výrazným způsobem změnila cena dodávaného zboží. V případě, že tato situace nastane, prodávající bude neprodleně kontaktovat kupujícího za účelem dohody o dalším postupu. V případě, že Kupující zaplatil již část nebo celou částku kupní ceny, bude mu tato částka převedena zpět na jeho účet, k uzavření Kupní smlouvy nedojde.

Všechny objednávky přijaté tímto obchodem jsou závazné. Objednávku lze zrušit před její expedicí. V případě, že nebude objednávka zrušena do doby před expedicí, a bude expedována, může být po objednateli požadována náhrada nákladů spojená s expedicí zboží. O přijetí objednávky jste automaticky informován elektronickou poštou – e-mailem. V detailu každého výrobku je předpokládaná dodací lhůta zboží. Tato platí standardně při objednání do 15,00 hodin pracovní den. Dodací lhůta se prodlužuje o svátky a dni volna Pokud nastane situace, že zboží není na skladě, či na skladě dodavatele, budeme Vás neprodleně informovat o dalším termínu dodání.

Storno objednávky

Pokud provedete storno objednávky do 12 hodin, považujeme objednávku za zrušenou. Storno můžete poslat e-mailem případně provést telefonicky. Při zrušení objednávky je nutné uvést Vaše jméno, e-mail a číslo objednávky.

3) Druhy dopravy veřejnými přepravci:

Osobní odběr

Objednávku je možné vyzvednout tentýž den za předpokladu, že objednané zboží je skladem. V ostatních případech vás budeme informovat. O tom, že Vaše objednávka je připravena k vyzvednutí budete vždy informováni prostřednictvím e-mailu. Objednávky lze vyzvedávat pouze na základě telefonické dohody.

Doručení Českou poštou

Ve spolupráci s Českou poštou vám nabízíme dva způsoby dodání zásilek. Doručení zboží probíhá následující pracovní den poté, co ho předáme České poště a to u obou způsobů doručení.

Balík na poštu - můžete si vybrat dodání na kteroukoli z 2 600 poboček České pošty. O doručení zásilky na vybranou poštu budete informováni e-mailem a SMS. Na přepážce pobočky se prokážete dokladem totožnosti. Pro rychlejší odbavení je dobré znát číslo zásilky, které naleznete v e-mailu nebo v doručené SMS. Cena za službu od 160,-Kč. Dle váhy objednávky. Cena za přepravu se zobrazuje ihned po výběru způsoby dopravy.

Balík do ruky – v tomto případě Vám bude zásilka doručena na Vámi určenou adresu v objednávce zboží. V případě, že vás pracovník pošty nezastihne, dostanete informaci v tištěné podobě do schránky a je možné domluvit náhradní termín dodání, nebo vyzvednout zásilku na příslušné poště. Cena za službu od 180,-Kč. Dle váhy objednávky. Cena za přepravu se zobrazuje ihned po výběru způsoby dopravy.

Doručení prostřednictvím PPL

Ve spolupráci s přepravní společností PPL Vám nabízíme dodání zásilky po celé ČR na adresu udanou v objednávce. Můžete tedy objednané zboží převzít dle Vašeho přání doma, či v zaměstnání, bez toho abyste byli limitováni otevírací dobou výdejního místa. Samozřejmostí je komunikace se zákazníkem, kdy jste vždy v den doručení informováni prostřednictvím SMS o čase doručení zásilky v rozmezí 2 hodin. Máte samozřejmě také možnost změny času i místa doručení, případně vyzvednutí zásilky na jednom z míst PPL partner. Cena za službu od 140,-Kč. Dle váhy objednávky. Cena za přepravu se zobrazuje ihned po výběru způsoby dopravy.

Doručení prostřednictvím Uloženka.cz

Pro doručení objednaného zboží můžete také využít zásilkové služby firmy Uloženka. V současné době disponuje tato firma více než 12 vlastními výdejními místy ve většině krajských měst ČR. Konkrétně – Praha, Brno, Plzeň, Ústí nad Labem, Liberec, České Budějovice, Hradec Králové, Olomouc, Ostrava a Zlín. Dále potom partnerskými výdejními místy po celé ČR. O tom, že je pro Vás připravena zásilka k osobnímu odběru jste informováni SMS zprávou a emailem. Následně běží standardní 7 dní lhůta na vyzvednutí zásilky, samozřejmě lze sjednat i jiný termín. Cena za službu pouze 55,-Kč. Při objednávce za 1500,-Kč a více služba zdarma. Cena za přepravu se zobrazuje ihned po výběru způsoby dopravy.

Zásilka je obvykle doručena do druhého dne od odeslání. O odeslání je zákazník informován e-mailem.

4) Způsoby úhrady

Veškeré způsoby úhrady, lze vybrat společně s výběrem dopravy. Všechny způsoby platby jsou zahrnuty v ceně dopravy.
Převodem na účet (platba předem). V případě platby převodem, Vám bude zboží zasláno až po připsání částky na náš účet. Zboží zaplaťte na účet č.: 290172977/5500. Jako variabilní symbol uveďte číslo Vaší objednávky. Všechny tyto instrukce naleznete na potvrzení Vaší objednávky, které Vám bude obratem zasláno na uvedenou e-mailovou adresu.

Dobírka (platba při převzetí zboží). Zboží zaplatíte až při jeho převzetí na pobočce České pošty, případně poštovnímu doručovateli, nebo na pobočce společnosti Uloženka.cz, či řidiči přepravní společnosti PPL. Při platbě dobírkou můžete zboží zaplatit jak hotově, tak můžete využít možnosti platby kartou. Za platbu dobírkou je účtován poplatek 40,-Kč včetně DPH, který je automaticky připočten k celkové ceně zboží.

Platba v hotovosti (při osobním odběru na naší pobočce). Jestliže se rozhodnete přijít si objednané zboží vyzvednout na jednu z našich poboček , můžete u nás za zboží zaplatit pouze hotově.

5) Záruka

V balíku vždy najdete daňový doklad. Záruční lhůta začíná běžet datem uvedeným na dokladu. Záruční lhůta je uvedena u každého výrobku v detailu zboží. Ve sporných případech může být záruční lhůta prodloužena o 5 (slovy pět) dní jako náhrada za čas dopravy. Výrobky jsou určeny k odborné montáži specializovaným servisem.

6) Rozpor s kupní smlouvou - obecné informace

V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou (dále jen „rozpor s kupní smlouvou“), má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil. Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak.

Na zboží poskytujeme záruční dobu danou zákonem.

7) Právo Spotřebitele odstoupit od smlouvy

Pokud je kupní smlouva uzavřena pomocí prostředků komunikace na dálku (v internetovém obchodě), má spotřebitel v souladu s § 1832 odst. 1 občanského zákoníku právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. V takovém případě spotřebitel kontaktuje prodávajícího a nejlépe písemně uvede, že odstupuje od smlouvy s uvedením čísla objednávky, data nákupu a čísla účtu pro vrácení peněz. Peníze je možné vrátit též v hotovosti v sídle společnosti. Odstoupení od smlouvy musí být doručeno nejpozději poslední den 14 denní lhůty.

Toto ustanovení zákona však nelze chápat jako možnost bezplatného zapůjčení zboží. Spotřebitel v případě využití práva na odstoupení od smlouvy do 14 dní od převzetí plnění, musí dodavateli vydat vše, co na základě kupní smlouvy získal. Pokud to již není dobře možné (např. v mezidobí bylo Zboží zničeno nebo spotřebováno), musí spotřebitel poskytnout peněžitou náhradu jako protihodnotu toho, co již nemůže být vydáno. Pokud je vrácené Zboží poškozeno jen částečně, může prodávající uplatnit na spotřebiteli právo na náhradu škody a započíst svůj nárok na vrácenou kupní cenu. Prodávající je v takovém případě povinen vzniklou škodu prokázat. Prodávající spotřebiteli v takovém případě vrací jen takto sníženou kupní cenu.

Na kupní cenu, která má být kupujícímu vrácena, může prodávající navíc započíst své skutečně vynaložené náklady spojené s vrácením zboží (náklady na přepravu apod.). Jestliže spotřebitel zvolil jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který prodávající nabízí, vrátí prodávající spotřebiteli náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží.

Právo na odstoupení od smlouvy spotřebitel nemá, v případě smluv:

  • na dodávku zboží, jehož cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli Prodávajícího,
  • na dodávku zboží upraveného podle přání Kupujícího nebo pro jeho osobu, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání.

 Jak postupovat při vracení zboží:

1) Připravte zásilku dle popisu níže. Jak mile budete vědět kdy a kde zásilku budeme moci vyzvednout, kontaktujte nás. Platí pouze v případě předchozí dohody o osobním odběru.
2) Zboží, které budete zasílat zpět na naši adresu zašlete dle popisu níže Vámi zvoleným přepravcem.

Jak zásilku připravit

Zásilka musí být kompletní (včetně příslušenství a veškeré dokumentace) a ve stavu, v jakém jste jej převzali při dodávce. Ke zboží přiložte kopii dokladu o koupi. Vždy prosím použijte odpovídajících ochranných a balících prostředků, tak aby nemohlo během přepravy dojít k poškození zboží ani polepení, popsání či jinému znehodnocení původních obalů. Neposílejte zboží na dobírku, doporučujeme Vám zboží pojistit. Peníze vám budou vráceny pouze na bankovní účet (nezapomeňte ho uvést) a to do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, ne dříve než je zboží vráceno prodávajícímu. V případě odstoupení od smlouvy nese náklady na vrácení zboží výhradně kupující.

8) Reklamace

V případě, že zboží, které jste od nás obdrželi, je poškozené či nefunkční, postupujte dle reklamačního řádu. Vrácení zboží z důvodu odstoupení od smlouvy je popsáno v bodu 7. Obchodních podmínek.

9) Reklamační řád

Na zboží zakoupené v našem internetovém obchodě se samozřejmě vztahuje zákonná záruční doba. Jestliže zjistíte, že zakoupené zboží po nějaké době vykazuje vady, či nefunguje správně, máte zákonné právo toto reklamovat. Vaši reklamaci se pokusíme vyřídit v nejkratší možné době, nejpozději však do třiceti kalendářních dnů (od doručení reklamace), jak nám ukládá zákon.

Výrobky, na které se vztahuje právo uplatnění reklamace musí být předány k posouzení ihned po zjištění závady, musí být čisté a s náležitými doklady a popisem závady, případně označeným místem závady.

Zde je návod, jak postupovat v případě reklamace:

      1)    Nejprve nás kontaktujte na jednom z telefonních čísel uvedených na našich stránkách, nebo prostřednictvím e-mailu. Zde si situaci vyjasníme a poradíme Vám jak postupovat při reklamaci dále.

      2)    Poté si vytiskněte a vyplňte přiložený „reklamační formulář“ a společně s reklamovaným zbožím a kopií nabývacího dokladu nám vše zašlete na adresu naši provozovny: ND díly, Jasmínová 2905/37, areál ZÚ – budova B, 106 00 Praha 10. Zboží musí být pro přepravu řádně zabaleno, tak aby nedošlo k jeho dalšímu případnému poškození. Případně můžete vše přinést osobně.

      3)    Po přijetí takovéto reklamace se Vaším případem budeme aktivně zabývat s cílem co nejdříve celou situaci vyřešit. Pokud bude výrobcem zboží reklamace uznána za předmětnou, vada bude odstraněna a zboží Vám opět zašleme na Vaši adresu. Jestliže bude vada neodstranitelná, zašleme Vám nové zboží.

Mějte na paměti, že veškeré náhradní díly jsou určeny k montáži ve specializovaných servisech a neodbornou manipulací při montáži byste mohli ztratit nárok na zákonnou záruku. U zamítnutých reklamací mohou být účtovány náklady na reklamační řízení a manipulační poplatky.

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz

10) Bezpečnost a ochrana informací

Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje jsou důvěrné, budou použity pouze k uskutečnění plnění smlouvy s kupujícím a marketingových akcí prodávajícího (i těch prováděných se smluvními partnery prodávajícího) a nebudou jinak zveřejněny, poskytnuty třetí osobě apod. s výjimkou situace související s distribucí či platebním stykem týkajícího se objednaného zboží (sdělení jména a adresy dodání) či speciálních marketingových akcích. Prodávající postupuje tak, aby subjekt údajů neutrpěl újmu na svých právech, zejména na právu na zachování lidské důstojnosti, a také dbá na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a osobního života subjektu údajů. Osobní údaje, které jsou poskytnuty dobrovolně kupujícím prodávajícímu za účelem splnění objednávky a marketingových akcí prodávajícího, jsou shromažďovány, zpracovávány a uchovávány v souladu s platnými zákony České republiky, zejména se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném a účinném znění. Kupující dává prodávajícímu svůj souhlas ke shromažďování a zpracování těchto osobních údajů pro účely splnění předmětu uzavírané kupní smlouvy a využití pro marketingové účely prodávajícího (zejm. pro zasílání obchodních sdělení), a to až do doby jeho písemného vyjádření nesouhlasu s tímto zpracováním zaslaným na adresu: ND díly – ND Plus s r.o., Jasmínová 2905/37, areál ZÚ – budova B, 106 00 Praha 10. Za písemné vyjádření se v tomto případě považuje i forma elektronická, zejména prostřednictvím odkazu v sekci kontakt na webových stránkách.

Děkujeme Vám za čas, který jste strávili přečtením obchodních podmínek.

Vaše "NDdíly"

Obchodní podmínky jsou platné od 1. 7. 2017 do odvolání.
Informace pro kupující: v případě změny obchodních podmínek, jsou platné obchodní podmínky, které byly v platnosti k datu nákupu.

 

 

 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.